czwartek, 19 maja 2011

Dwa sposoby dodania podpisu do zdjęcia

Podpis jest bardzo ważny  dla fotografa.To jest znak po którym często poznaje się artystę i z którym się go utożsamia. Podpis ma również inne bardziej praktyczne zastosowanie (przynajmniej w pewnym stopniu), ponieważ chroni przed piractwem, dlatego dziś dwa proste sposoby jak dodać podpis do zdjęcia. Są to: metoda pod roboczą nazwą "przeciągnij - upuść" oraz dodania podpisu  za pomocą własnoręcznie zdefiniowanie pędzla.
 
Dodawanie podpisu "metodą przeciągnij - upuść"

Ta metoda jest zdecydowanie mniej przeze mnie lubiana od tej, którą opiszę później i nie można jej zawsze wykorzystać, niemniej jednak warto ją zaprezentować.Na początek otwieramy pliki obrazka,  na którym będziemy pracować oraz podpis i ustawiamy obrazki obok siebie. Teraz wybieramy    i przeciągamy podpis na zdjęcie,

 
Teraz możemy edytować wielkość naszego podpisu. W tym celu wybieramy edycja > swobodnie przekształć [ edit > free transform] i wykorzystując kwadraciki, które pojawią się przy podpisie, przystosować wielkość.

  
Ostatnią czynnością jaką wykonamy będzie zmiana trybu mieszania [blending mode]  na palecie warstwy podpisu na mnożenie/pomnóż [multiply].


Dodawanie podpisu przez zdefiniowanie własnego pędzla
Drugą metodą dodania podpisu, moim zdaniem znacznie wygodniejszą jest zdefiniowanie podpisu jako nowego pędzla. W tym celu otwieramy plik podpisu a następnie wykorzystujemy polecenie edycja > zdefiniuj pędzel [ edit > define brush present]. Pojawi się okno z właściwościami nowego pędzla. Wybieramy OK. Teraz możemy już wybrać narzędzie      i z górnego menu nasz nowy pędzel    (będzie na samym dole miniaturek pędzli). 
 Wystarczy teraz dobrać tylko kolor i rozmiar zdjęcia i wstawić podpis w odpowiednie miejsce.


0 komentarze:

Prześlij komentarz